Home WooCommerce Hosting nedir? Çevrimiçi mağazalar için en iyi Hosting hizmetiyle tanışın

WooCommerce Hosting nedir? Çevrimiçi mağazalar için en iyi Hosting hizmetiyle tanışın

“WooCommerce hosting nedir?” sorusuna kısaca cevap vermek gerekirse, bu hizmetin bir çevrimiçi mağazanın başarısız olma risk faktörlerini en aza indiren bir formül bulmak için bir uzmanlar ordusunun çabalarının sonucu olduğunu söylemeliyiz; Siber saldırı, organik trafik çekememe, ziyaretleri satışa dönüştürememe, sitenin yavaşlığı ve kapalı kalma süresi gibi faktörler.

WooCommerce barındırma veya mağaza barındırma hakkında her şeyi ve web barındırmanın bir mağaza sitesinin başarısını nasıl etkilediğini keşfedebilmemiz için makalenin sonuna kadar bizimle kalın.

 

WooCommerce nedir?

WooCommerce nedir sorusuna yanıt olarak, WooCommerce, güçlü bir mağaza oluşturmak ve ürünlerinizi çevrimiçi olarak satmak için kullanabileceğiniz bir WordPress mağaza oluşturucu eklentisidir denilebilir. WooCommerce son birkaç yılda önemli ölçüde büyüdü ve birçok kullanıcıyı kendine çekti.

WooCommerce için birçok şablon oluşturulmuş ve birçok eklentinin kodlanmış; Bu nedenle, mağaza sitenizi WooCommerce ile kurmak istiyorsanız, sınırlamaları konusunda hiç endişelenmeyin, çünkü önünüzde hiçbir sınır olmadığını güvenle söyleyebiliriz!

WooCommerce, e-ticaret dünyasında çok verimli ve kullanışlı olan bir eklentidir. Bu eklentiyi kullanarak kendi çevrimiçi mağazanızı kolayca oluşturabilir ve ürün detaylarını, fotoğrafları, müşteri görüşlerini vb. içeren istediğiniz içeriği koyabilirsiniz.

WooCommerce ve WordPress arasındaki fark

WooCommerce ve WordPress arasındaki fark

WordPress, çoğunlukla blog yazmak için kullanılan en önemli web sitesi oluşturucularından biridir. Ancak sitenizden özel özellikler ve kolaylıklar bekliyorsanız eklentilerden yardım almalısınız. WooCommerce bu eklentilerden biridir. Böylece bu mağaza oluşturucu eklentileri, sitenizi Amazon ve Alibaba benzeri bir siteye dönüştürebilir.

Kısaca, WordPress bir site oluşturucudur ve WooCommerce bu site oluşturucunun mağaza oluşturucusudur. WooCommerce, WordPress’e bağlı olan ve üzerine kurulu bir yazılımdır. Dolayısıyla, WordPress’siz WooCommerce’in tek başına bir değeri yoktur. Daha fazla bilgi için wordpress nedir makalesini okuyunuz.

WooCommerce hosting nedir?

WooCommerce hosting veya çevrimiçi mağaza barındırma, mağaza sitesinin en iyi performansı için tasarlanmış bir web barındırma hizmetidir. Genel istatistiklere göre, çevrimiçi mağazalar WordPress içerik yönetim sistemi ve WooCommerce eklentisi ile oluşturulmaktadır. Bu nedenle, bu mağazaların mümkün olan en yüksek potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmak için WooCommerce hosting adı verilen bir hosting ortaya çıktı.

WooCommerce hosting nasıl çalışır?

WooCommerce, herhangi bir türden veya boyutta bir çevrimiçi vitrin oluşturmak için kullanılabilir ve birçok e-Ticaret girişimi için genel paylaşımlı barındırma, site için gereken tüm desteği ve alanı sağlar. Bu tür bir barındırma ile, WooCommerce destekli WordPress web siteniz, çok çeşitli site oluşturucular ve platformlarla oluşturulmuş yüzlerce hatta binlerce siteyle ortak bir sunucudaki alanı paylaşır.

Paylaşılan bir barındırma ortamında, barındırma müşterileri tarafından kullanılan çeşitli platformlarla ilgili sorunlar için geniş tabanlı destek mevcuttur, ancak destek personeli, WooCommerce tabanlı bir siteyle ilgili karmaşık sorunları çözmek için derinlemesine bilgi ve deneyime sahip olmayabilir; Ve kullanıcılar genellikle sitelerinin WooCommerce özelliklerini kendi başlarına kurmaktan ve yönetmekten de sorumludur.

Kullanıcıların WooCommerce yeteneklerinden ve özelliklerinden tam olarak yararlanmasına yardımcı olmak için, bazı önde gelen web barındırma hizmetleri, genel paylaşımlı barındırma dahil olmak üzere diğer tür barındırma paketlerinin yanı sıra özel WooCommerce barındırma hizmeti sunar.

WooCommerce barındırma, kullanıcıların site tasarımı ve geliştirme uzmanlığına ihtiyaç duymadan ölçeklenebilir bir e-Ticaret sitesi oluşturmak için ihtiyaç duyduğu desteği ve ek işlevselliği sağlamak için tasarlanmıştır. Genel web barındırma hizmetlerinde olduğu gibi, WooCommerce barındırma paketleri, site kurulumunun çoğunu ve devam eden bakımı kullanıcılara bırakan temel barındırmadan, daha fazla hizmet, gizlilik ve güvenlik sunan yönetilen barındırma ve sanal özel sunucu seçeneklerine kadar çeşitli biçimlerde mevcuttur.

WooCommerce’i genel bir WordPress sitesine yüklemek, kullanıcıların bir WooCommerce web sitesinin doğru görünümünü ve işlevselliğini oluşturmak için WooCommerce eklentisini temalar, uzantılar ve diğer eklentilerle birleştirmesini gerektirir. Ancak WooCommerce barındırma paketleri genellikle zaten yerleşik olan temel özelliklerle birlikte gelir.

 

WooCommerce için en iyi web hosting hizmeti hangisidir?

WooCommerce için en iyi web hosting hizmeti hangisidir

WooCommerce ile başlatılan çevrimiçi mağazanız için doğru barındırmayı seçmek temel ve önemli bir husustur. Uygun host seçimi, mağaza ürünlerinin satışını artırmada doğrudan etkili olurken, verimli host seçimi yapılmaması satışların düşmesine ve daha fazla müşteri kaybına neden olacaktır.

Güvenli bir platformda para kazanmak istiyorsanız WooCommerce hostingi hafife almayın!Basit bir tanımla WooCommerce hosting bir online mağazanın başarısız olmasına neden olan tüm etkenleri en aza indiren bir formül denilebilir.

Çevrimiçi mağazanın performansında WooCommerce hostingin rolü

Günümüzde internet işletmeleri faaliyetlerinin zirvesinde ve birçok insanı kendine çekmektedir ancak ne yazık ki bu işletmelerin çoğu başlangıçta başarısız olmaktadır ve bu başarısızlıklarda uygun olmayan hosting seçiminin katkısı az değildir. Başlangıçta başarısız olan web sitesi yöneticilerinin, genellikle web mağazası barındırmayla ilgili belirli şikayetleri vardır:

 1. Sitenin yavaş yükleme hızı veya müşterileri yoran sık kesintiler.
 2. Her zaman SEO uzmanlarını sorumlu tuttuğumuz ziyaret eksikliği ve organik trafik, ancak Google’ın sıralama algoritması daha fazlasıdır.
 3. Web sitesi tasarımcısının kararlarına ek olarak barındırma ile ilgili olabilecek web sitesi ziyaretlerinin satışa dönüştürülememesi.
 4. Reklam maliyetlerinin boşa gitmesine neden olan reklamlardan sonra yoğun geçen süre gibi kritik durumlarda sitenin yanıt vermemesi.
 5. DDoS saldırısı gibi telafisi uzun süren siber saldırılar nedeniyle veri ve müşteri güveni kaybı.(Daha fazla bilgi için “DDoS nedir” makalesini okuyun.)
 6. Web sitenizin nereden geldiğini veya nasıl düzelteceğinizi bilmediğiniz bir sorunu olduğu hassas durumlarda bilgili ve uzman bir makama zamanında erişim eksikliği.

Çoğu mağaza sitesinin başarısızlığının ana nedenleri bunlardır. Ancak bunların tümü doğrudan WooCommerce barındırma ile ilgilidir ve bu, doğru barındırma seçmenin önemini gösterir.

 

WooCommerce’in özellikleri ve avantajları

 • Performans farkı

WooCommerce barındırma ile WordPress barındırma arasındaki en büyük farklardan biri performanstır. WooCommerce barındırma ve WordPress barındırma arasındaki performans farkı, aşağıdaki iki faktördedir:

Geçici veri depolama (caching) sistemleri ve kaynakları: Geçici veri depolama (caching), sitenizin performansını ve ölçeklenebilirliğini geliştirmek için harika bir stratejidir. Sayfaların statik HTML sürümlerini saklayarak siteniz hızlanacak ve sunucu yükünüz azalacaktır. Geçici veri depolama sistemleriyle, sitenize yapılan her ziyaret için PHP’yi işlemeye ve veritabanında arama yapmaya gerek yoktur.

Yani bir WooCommerce mağazasının daha hızlı olması ve kullanıcıların alışverişlerini daha hızlı yapabilmeleri için hostunuzda geçici veri depolamaya (caching) uygun bir sistemin olması gerekir.

Veritabanı optimizasyonu: Öte yandan, çevrimiçi mağazaların çoğunda çok sayıda WooCommerce ürünü ve eklentisi bulunduğundan, veritabanı tablolarınız ve bilgileriniz sürekli olarak optimize edilmelidir. Böylece sitenizde fazladan hacim oluşmaz ve barındırma kaynaklarınız veritabanının işlenmesine fazla dahil olmaz.

Ayrıca, WooCommerce mağazalarında mağaza alıcıları, genel olarak istediklerini bulmak için ürün aramayı kullanırlar. Kullanıcı tarafından yapılan her arama talebi, veritabanında gelişmiş bir arama gerektirir, bu da veritabanınız ve barındırma için ağır bir yük oluşturur.Bu nedenle, özel WooCommerce barındırma kullanarak, veritabanınızı kullanıcı aramalarına daha iyi yanıt verecek şekilde optimize edebilirsiniz.

 • Güvenilirlik

Elbette güvenilir hostinge sahip olmak tüm WordPress siteleri için önemlidir ancak konu WooCommerce platformunda bir online mağaza barındırmaya gelince bu konunun önemi birkaç kat artıyor. Bir örnekle sizin için daha anlaşılır hale getirelim. Bir WordPress portföy sitesi birkaç saatliğine çökerse, biraz hayal kırıklığına uğrayacaksınız, ancak muhtemelen işiniz üzerinde önemli bir etkisi olmayacaktır.

Ama online mağazanıza erişim birkaç saat kesintiye uğrarsa, bu gelir kaybı ve müşterilerin size olan güvenini kaybetmek anlamına gelir. Bu nedenle bir online mağazada güvenilirlik çok önemlidir ve WooCommerce hosting’de çevrim içi kalma süresinin ve siteye erişim süresinin (uptime) %99’dan fazla olması sağlanmaya çalışılır. Bu sayede sitenizde en az anlık kesinti olur ve siteniz her zaman kullanılabilir durumda olur.

 • Daha fazla yatırım ihtiyacı

Çoğu kişi hosting satın almak için ödediği parayı “masraf” olarak görmektedir. Bu, bu kişilerin çevrimiçi mağazaları için WordPress hosting satın almalarını sağlar. Çünkü WooCommerce hosting, WordPress barındırmadan daha pahalıdır. Bu yanılgının onarılamaz sonuçları olabilir.

WooCommerce hosting için ödediğiniz paranın bir yatırım olduğunu bilmelisiniz. Çünkü online mağaza çok önemli bir gelir kaynağı olmasının yanı sıra hedef kitlenin size güven duyacağı bir yerdir. Yani nasıl fiziksel mağaza kiralarken şehrin en iyi yerini seçmeye çalışıyorsanız, sanal mağaza seçerken de pahalı da olsa en iyi hostingi satın almalısınız!

 • Sürekli ve güvenilir yedekleme

WooCommerce hostingin çok önemli özelliklerinden biri sitenizin sürekli ve güvenli bir şekilde yedeklenmesidir. Bu, sitenizde ne zaman ve herhangi bir nedenle bir şeyler ters giderse, yedekleme dosyanızı hızlı bir şekilde kullanabileceğiniz ve sitenizi geri yükleyebileceğiniz anlamına gelir.

 • SSL sertifikası

Herhangi bir çevrimiçi mağazada güvenli alışveriş için uygun bir platforma sahip olmak çok önemli ve gereklidir. Bu nedenle WooCommerce barındırıcıları SSL sertifikasına sahiptir ve hızlı ve güvenli bir satın alma deneyimi konusunda kendinizi rahat hissetmenizi sağlar. Bu sertifika, vurguncuların ve bilgisayar korsanlarının ödeme ağ geçidinizi atlamasını ve kullanıcı bilgilerini çalmasını önler. Daha fazla bilgi için ssl sertifikasi nedir makalesini okuyabilirsiniz.

 

Son Söz

Bu makalenin başında da belirttiğimiz gibi, bir çevrimiçi mağazanın başarısında ve büyümesinde en önemli faktörlerden biri WooCommerce hosting kullanımıdır. Bu barındırma, WordPress platformunda para kazanan ve güçlü bir çevrimiçi işletmeye sahip olmanızı kolaylaştıran çevrimiçi mağazalar için özel olarak optimize edilmiştir. Bu yazıda, size bir WooCommerce barındırmanın tüm ipuçlarını ve özelliklerini tanıttık. Şimdi, güvenli bir platformda bir WooCommerce barındırma kullanarak para kazanma sırası sizde. Son olarak, bu makaleye gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Lütfen soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşın.

 

Sıkça Sorulan Sorular

 WordPress hosting ile WooCommerce hosting arasındaki fark nedir?

Mağaza sitelerine uygun WooCommerce hosting, tüm eklentiler ve standart mağaza şablonları ile uyumludur. Hızı ve güvenliği, çevrimiçi mağazalar için özel olarak optimize edilmiştir. Ancak WordPress barındırma, satış dışı amaçlar için optimize edilmiştir. Bu nedenle en düşük maliyetle en iyi performans kullanıcıya ve sitenizin etkinliğine göre hizmet seçimi yaptığınızda gerçekleşir.

WooCommerce hosting maliyeti ne kadardır?

WooCommerce hosting fiyatları özelliklere (disk alanı, bant genişliği, web sunucusu vb.) ve hizmetlere (destek, yedekleme, optimizasyon vb.) göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca web sitenizin boyutu, seçtiğiniz WooCommerce hosting türünü ve fiyatlarını da etkiler.

 Ücretsiz WooCommerce hosting var mı?

WooCommerce web barındırma çok fazla uzmanlık ve kaynak gerektirdiğinden, ücretsiz bir web mağazası barındırma teklifi alma şansınız neredeyse sıfırdır. İnternette ücretsiz mağaza barındırma ile ilgili gördüğünüz tekliflerin çoğu, sitenizde her türlü reklamı izinsiz yayınlamak için ücretsiz barındırma sunan eski sunuculardır. Tüm mantıkların üzerinde hemfikir olduğu gerçek, uygun destekle yüksek hızlı ve kaliteli WooCommerce barındırmanın asla ücretsiz olmadığıdır.

WooCommerce hostingimi daha sonra değiştirebilir miyim?

Evet, memnun değilseniz WooCommerce barındırma şirketinizi tamamen değiştirebilirsiniz. Çoğu barındırma şirketi, minimum kesinti süresiyle kullanabileceğiniz geçiş hizmetleri sunar.

Share this post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Subscribe to our newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius
enim in eros elementum tristique.

Related Posts

Eticaret Hosting nedir?

E-ticaret hosting, ödeme işleme hizmetleri, güvenlik girişimleri, SSL, alışveriş sepeti yazılımı ve daha fazlasını
Previous
Next