VDS Sunucu

VDS, daha azı için.

Güçlü, anında teslim VDS sunucusu
Uygun fiyatlı Windows ve Linux sunucuları, eşsiz 24/7 ÜCRETSİZ destek ile.
güçlü vds

Basit,
Uygun fiyatlı,
Yüksek performanslı.

İstediğiniz lokasyonda ve istediğiniz işletim sistemiyle saniyeler içinde serverlarınızı oluşturun.
Türkçe ara yüzle rahatlıkla kontrol edin, yönetin ve denetleyin.
24/7 ÜCRETSİZ destekten yararlanın!

Saniyeler içinde hazırlayın

Self servis platformumuz ile sunucularınız saniyeler içinde hazır olsun.

Tek tıklama ile Yedekleme / Geri Yükleme

Yedeklemeler oluşturun ve bunları birkaç tıklamayla aynı veya ayrı bir VM'ye geri yükleyin.

En yeni teknolojiden yararlanan donanım

Cloud altyapımız en yüksek performansı sağlayan donanım ve teknolojiler ile güçlendirilmiştir.

Hazır OS imajları

Ubuntu, Rocky, Windows ve daha fazlası! Bir sonraki VM'inizi saniyeler içinde favori işletim sisteminiz ile oluşturun.

Hazır yazılım imajları

Hazır imajlarımızı kullanarak cPanel, DirectAdmin veya başka bir program ile bir VM başlatın.

Kendi imajlarınız

Özel imajlarınızı yükleyin ya da yedeklenmiş olan imajlarınızı kullanın. Kendi imajlarınızı kullanarak sonraki sunucunuzu oluşturun.

hazır imajlar

Hazır imajlarımızı kullanarak bir sonraki cloud sunucunuzu saniyeler içinde hazırlayın

Küresel Altyapı

Dünya çapında 4 konum.

Dünyanın herhangi bir yerinde sunucunuzu oluşturun.
Fiyatlandırma

Daha uygun fiyata daha fazlası.

VDS1
Başlangıç

150 ₺ /ay

KDV Dahil
VDS2

195 ₺ /ay

KDV Dahil
VDS3

225₺ /ay

KDV Dahil
VDS4

240₺ /ay

KDV Dahil
VDS5

360₺ /ay

KDV Dahil
VDS6

450₺ /ay

KDV Dahil

İşletmeler için
yenilikçi tanıtım fikirleri

4,3 Milyon

+103,000 müşteriye 24/7 destek!

Eşsiz ÜCRETSİZ destek hizmetimizi deneyin.

Sıkça Sorulan Sorular

Bir hesaplama kaynağı “bulutta” olduğunda, bu, onun İnternet gibi bir ağ üzerinden teslim edildiği anlamına gelir; böylelikle, lokal olarak yerinde bulunamaz ve doğrudan erişilemez. Bir cloud sunucusu, cloud bilişim kaynaklarının en önemli örneklerinden biridir; bunun yanı sıra cloud depolama, veritabanları, ağ ve yazılım gibi diğer örnekler de bulunmaktadır.

“Bulut,” genel olarak İnternet ile eşanlamlı hale gelmiştir. Aslında birçok bağlı sunucu kümesi tarafından bir ağ üzerinden hesaplama kaynakları sağlanarak oluşturulan “bulut” var, hem genel hem de açık türlerden,

Bir cloud sunucusu, sıradan, özel bir sunucu ile karşılaştırılabilir. Bir cloud sunucusunun kaynakları birçok kullanıcı tarafından paylaşılabilirken, özel bir sunucu sadece bir şirketin özel kullanımı için tasarlanmıştır. Bu, kuruluş tarafından kurulmalı ve yönetilmelidir, oysa bir cloud sunucusu üçüncü bir kişi tarafından sahip olunabilir ve yönetilebilir.

Büyük veya küçük şirketler, doğru cloud sunucu seçeneğini belirleme konusunda çeşitli seçeneklere sahiplerdir. En iyi cloud sunucuları, belirli ihtiyaçlar ve bütçeler için optimize edilenlerdir. Global bir işletme için işe yarayan şey, orta ölçekli bir şirket için doğru olmayabilir.

Cloud sunucuları üç temel cloud türünde anlatılabilir:

Genel cloud: Cloud sunucuları çoğunlukla genel cloud üzerinden çalıştırılır. Bu senaryoda, üçüncü taraf bir sağlayıcı sunucuların ve diğer altyapıların sahibi olur ve müşterilerine talep üzerine hesaplama hizmetlerine erişim sağlar.

Özel cloud: Bir şirket, kendi cloud sunucularını özel olarak hostlayabilir ve bunların yönetimini ve bakımını kontrol edebilir. Bu sunucu kaynakları diğer kuruluşlarla paylaşılmaz, ancak cloud’da olduklarından dolayı bunlara herhangi bir çalışan uzaktan erişebilir, genellikle bir şirketin iç ağı veya VPN üzerinden.

Hibrit cloud: Genel ve özel cloudlar müessesedeki cloud sunucuları ve uzak cloud sunucuları ile bir araya getirilerek birlikte çalıştırılabilir. Bu hibrit cloud ortamı, şirketlere kontrol ve güvenlik konusunda daha fazla seçenek ve esneklik sunar. Ayrıca, talep artışlarını karşılamak için hızla genişlemeleri gerektiğinde genel “bulutlar” da ek olarak kullanılabilir.

Cloud sunucuları, bilgi teknolojisi endüstrisine bir devrim yaşatmıştır. Sonsuz sayıda şirket, bu yenilikçi teknolojiden faydalanmak için sıradan sunucu ve altyapı kurulumlarından uzaklaşmıştır. Bu değişimi yönlendiren dört temel avantaj bulunmaktadır:

  • Makul Fiyat: Üçüncü taraf sağlayıcılar tarafından yönetilen cloud sunucularının kullanılması, bir şirket için kendi altyapısını satın alıp bakımını yapmaktan çok daha ekonomiktir. Şirketler, sunucu kaynaklarını başkalarıyla paylaşarak ölçek ekonomisinden faydalanır ve sadece kullandıkları kaynaklar için ödeme yaparlar.
  • Kolaylık: Genel cloud kaynakları genellikle birkaç dakika içinde temin edilebilir ve tek bir kontrol paneli veya API üzerinden kolayca yönetilebilir. IT ekipleri karmaşık altyapıları sürdürmek gibi işlerle meşgul olmadıkları için, kaynakları diğer görevlere yönlendirebilirler. Kullanıcılar herhangi bir yerden verilere erişebilir.
  • Ölçeklendirilebilirlik: Hesaplama ve veri depolama ihtiyaçları değiştikçe, cloud sunucuları hızlı bir şekilde yanıt verebilir ve talebi karşılamak için ölçeklendirilebilir.
  • Güvenilirlik: Cloud sunucuları, özel sunucularla aynı performansı sunabilir. Cloud, paylaşılan bir ortamda çok sayıda olan sunucularda çalıştığı için, bir bileşen arızalansa bile hizmete devam edebilir.

Cloud sunucularının kullanımının avantajları – maliyet erişilebilirliği, ölçeklendirilebilirlik ve esneklik – dezavantajlarından çok daha ağır basmaktadır. Ancak bazı kuruluşlar için, cloud sunucuları tüm ihtiyaçlarını karşılamayabilir.

Bir örnek ise genel bir cloud kullanan bir şirketin kendi altyapısını içeride yönetmemesinden dolayı daha az kontrol sahibi olmasıdır. Eğer bir genel cloud gelen beklenmedik talepler nedeniyle bir kesinti yaşarsa veya yavaşlarsa, müşteri bu sorunu düzeltmek için sağlayıcının müdahalesini beklemek zorunda kalabilir.

Bu nedenle, bazı şirketler cloud ve lokal altyapının bir karışımını kullanmayı tercih eder. Lokal altyapılar, kritik görev veya yüksek güvenlikli iş yüklerine adanabilir ve bunları kendi kontrolü altında tutabilir.

Hâlâ sorunuz var mı?