Home Linux web hosting nedir? (Ucuz host)

Linux web hosting nedir? (Ucuz host)

Bir web sitesi, uygulama ve web’de görünen herhangi bir platformu başlatırken, bir web hosting hizmetine ihtiyacınız vardır. Hosting, kelimenin tam anlamıyla barındırma anlamına gelir ve barındırma aslında kullanıcının web sitenizi görüntüleyebilmesi için web sitesi bilgilerinizi ve dosyalarınızı sakladığınız bir alandır.

Ucuz Linux hosting hizmetleri, WordPress ve Windows hosting hizmetleri, vb. dahil olmak üzere farklı türde barındırma hizmetleri vardır ve programlama dilinin türüne ve web sitenizin ihtiyaçlarına göre bunlardan birini seçebilirsiniz. Bu yazımızda ucuz Linux web hosting özelliklerini öğreneceğiz.

Linux web hosting nedir?

Öncelikle Linux hosting sunucu işletim sistemi Linux olan bir host olduğunu bilmelisiniz. linux işletim sistemi nedir? linux işletim sistemi açık kaynaklı bir işletim sistemidir ve geliştiricilerin işletim sisteminin çekirdeğinde istedikleri gibi değişiklik yapmalarına olanak tanır. Aslında, işletim sisteminin açık kaynak doğası, Linux’un popülaritesinin ana nedenlerinden biridir.

Linux, dünyada en yaygın kullanılan işletim sistemlerinden biridir, dolayısıyla bu işletim sistemiyle web barındırma hizmeti de özellikle web geliştiricileri arasında popülerdir. Bu host, sunucu işletim sistemi Linux olduğu için en istikrarlı web barındırma hizmetlerinden biridir. Bu işletim sistemini güncellemek çok kolaydır ve bu da popülaritesine katkıda bulunur. Ucuz Linux web hosting hizmetleri, şu kullanıcılar için uygundur:

 • Sitelerini başlatmak için içerik yönetim sistemlerini veya PHP/MYSQL tabanlı site oluşturucuları kullanırlar.
 • Web sitelerinin programlama dili PHP, Ruby, Java vb.

Linux hosting vs Windows hosting

Linux hosting, Linux ve Apache gibi Açık Kaynaklı yazılımlar etrafında oluşturulurken, Windows hosting, Windows Server, Microsoft SQL Server ve IIS (Internet Information Server) gibi Microsoft erişimini kullanır. Her iki platformun da avantajları ve dezavantajları vardır. Neyse ki, çoğu web barındırıcısı her iki seçeneği de sunar, böylece kayıt sırasında sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Linux hosting vs Windows hosting

İnternetin ilk günlerinden beri Linux, birçok farklı şirket tarafından kullanılan popüler bir işletim sistemi olmuştur. Birçok web barındırma şirketi, müşterilere hizmetlerinin temeli olarak Linux’u kullanır. Bu bir ‘Linux sunucusu’ olarak kabul edilir.

Linux tabanlı bir barındırma planı kullanmanın önemli bir avantajı, sitenize ek yazılım ve betikleri yükseltip yükleyebilmenizdir; bu, Windows çalıştıran tüm web barındırıcılarında mümkün değildir! Ek olarak, Linux’un kendisiyle ilişkili lisans ücretleri yoktur, bu nedenle bu, barındırma hizmetinin hangi işletim sistemini çalıştırdığına bağlı olarak yıllık olarak paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Özetle, birçok sağlayıcı hizmetlerini bu açık kaynak platformunda çalıştırdığından, Linux çalıştıran bir web barındırma seçerken daha fazla seçeneğiniz vardır.

Yetersiz depolama alanı, yavaş yükleme süreleri ve güvenilir olmayan çalışma süresi hosting, web sitenizin performansını ve büyümesini engelleyebilir. Entegre çevrimiçi varlığınız olmaması, işletmeniz için yıkıcı etkiler yaratabilir.

Biz Mavihost olarak, Linux hosting paketlerimizi bu ihtiyaçları karşılayacak şekilde optimum performans, yıldırım hızı ve sınırsız depolama alanı sağlamak için tasarladık. Bu nedenle Türkiye’de ilk kez olarak, İhtiyacınız olan bant genişliğini, disk kullanımını, işlemciyi ve RAM’i ayarlayabilirsiniz.

Linux Hosting

Bir Linux barındırma ile devam etmenin dezavantajı, özelleştirmeler veya ortaya çıkabilecek sorun giderme sorunları için pek fazla desteğin olmamasıdır. Linux barındırma konusunda deneyimli olduklarından emin olmak için düşündüğünüz web barındırıcısını araştırmanız önemlidir.

Linux hosting’in Avantajları

Linux barındırmanın avantajı, Windows barındırma ile karşılaştırıldığında daha az maliyetli olması ve bir işletmeye parasının karşılığını daha fazla veren olmasıdır. Bununla birlikte, Linux sunucuları, Windows sunucularından çok daha kararlı ve güvenli olarak bilinir.

Linux işletim sistemleri, Windows muadillerine kıyasla kolayca yönetir ve yapılandırır – Microsoft tabanlı makinelerde çalışan işletme sahipleri için geçiş çok kolay hale gelir.

Son olarak, Linux dağıtımları, işletmeler tarafından ek lisans satın almak yerine hemen kullanılabilecek çok çeşitli yazılımlarla donatılmıştır. Linux sunucularında barındırma, işletme sahiplerinin bütçelerini zorlamadan veya kaliteli hizmetten ödün vermeden rekabette bir adım önde olmaları için mükemmel bir seçimdir!

Linux hosting hizmetleri çok popülerdir. Bununla ilişkili avantajların bir listesi:

 • uygun fiyatlıdır
 • Açık kaynaklı bir ağdır
 • Yüksek güvenliğe sahiptir
 • kullanımı kolaydır
 • Yüksek hıza sahiptir

Ucuz Linux web hosting

Ucuz Linux web hosting

Ucuz Linux web hosting hizmetlerinin bu avantajlara sahip olmayabileceğini unutmayın. Linux hosting’in neden ucuz olduğunu kontrol etmeli ve seçtiğiniz hosting firmasının güvenilir olduğundan emin olduktan sonra bu hizmeti almalısınız

Linux çok çeşitli web barındırma seçenekleri sunar. Ancak, ihtiyaçlarınız için doğru seçim olup olmadığına karar vermeden önce bilmeniz gereken Linux hosting dezavantajları vardır.

ana dezavantajlarından biri, Linux barındırmayı etkin bir şekilde kullanmak için bazı teknik bilgilere sahip olmanız gerekebilmesidir. Platformu iyi bilmiyorsanız, web sitenizi çalışır duruma getirmekte zorlanabilirsiniz.

Linux web hosting, web barındırma için diğer bazı seçenekler kadar güvenli değildir. sunucularını diğerlerinden daha fazla etkileyebilen virüsler vardır. Bu nedenle, virüssüz bir siteye sahip olmak sizin için bir öncelikse, Linux barındırma doğru bir seçim olmayabilir.

Bununla ilgili dezavantajların bir listesi:

 • Zayıf destek
 • Çok sayıda barındırılan kullanıcı
 • sınırlı kaynaklar
 • Zayıf donanım
 • Düşük güvenlik

Sınırlı bir bütçeyle barındırma genellikle kaynaklardan ve performanstan ödün vermek anlamına gelir. Yavaş yükleme hızları, sürekli kesintiler ve sınırlı depolama alanı, online varlığınızın performansını olumsuz etkileyebilir.

Biz güçlü özelliklerimizle muhteşem bir online varlık yaratmanıza olanak sağlıyoruz. Bize katılın ve ucuz hosting planlarının, güvenilir sunucu altyapısının keyfini çıkarın. Hemen şimdi Mavihost’un ucuz hosting hizmetinin sayfasına girin ve istediğiniz planı seçin.

Ucuz Hosting

Hosting hizmetlerinin fiyatlarındaki farkın sebebi nedir?

Web hosting fiyatları ile ilgili olarak bu hosting hizmeti fiyatının sunucunuzun konfigürasyonuna ve hosting hizmetinize bağlı olarak belirlendiğini söylemek gerekir. Ucuz Linux hostlar var ama bu servisi seçerken neden ucuz olduğuna dikkat etmelisiniz.

hosting hizmetleri fiyat farkının nedeni

Her kullanıcının hosting hizmetlerini kullanımı, ihtiyacına göre farklılık göstermektedir. Buradaki nokta, hizmetin kalitesiz hizmet veya kötü yapılandırma nedeniyle ucuz olup olmadığını kontrol etmektir.

Genel olarak hizmet fiyatlarının seçiminizi etkilemesine izin vermemenizi ve öncelikle ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak barındırma hizmetinizi buna göre seçmenizi tavsiye ederiz. Sonraki adımda hosting hizmeti alacağınız firmanın güvenilirliğinden emin olmalısınız.

Ucuz Linux web hosting almalı mıyız?

Linux işletim sistemli web hosting hizmetlerinin maliyeti tüm saygın hosting firmalarında hemen hemen aynıdır. Maliyeti diğer hizmetlerden çok farklı olan ucuz bir hizmet görürseniz, aldanmayın.

Bazı hosting firmaları web hosting hizmetlerini çok düşük bir maliyetle sunmakta ve ne yazık ki bu servisler kalitesiz olup, kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamamaktadır. Bu yüzden buna dikkat ettiğinizden emin olun!

son söz

Ucuz Linux web hosting, bir web sitesi başlatırken insanların ilgisini çeken cazip seçeneklerden biridir. Ancak ucuz hosting hizmeti almak ilk başta iyi bir seçenek gibi görünse de web siteniz ilerledikçe bazen telafisi mümkün olmayan sorunlara yol açabileceğini unutmayın. bu nedenle hosting hizmeti seçerken web sitenizin ihtiyaçlarına dikkat etmekte fayda var. Bu, barındırma maliyetinin seçiminizi etkilememesi gerektiği anlamına gelir.

Ucuz Linux web hosting hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Linux web hosting iyi mi?

Her şeyden önce, Linux barındırma, sektördeki en popüler barındırma türlerinden biridir. Daha uygun maliyetli, esnek ve daha güvenlidir. Ayrıca Linux, WordPress, Zen Cart ve diğer popüler betikleri destekleyen PHP ve MySQL ile uyumludur.

Zen cart hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız zen cart nedir yazısını okuyunuz.

Linux sunucusu neden Windows’tan daha ucuz?

Windows, kar amacı gütmeyen bir şirket olan Microsoft tarafından satılırken, Linux açık kaynaklıdır. Bu, Windows sunucularını çalıştıran barındırma şirketlerinin bir lisans için ödeme yapması gerektiği anlamına gelir. hosting şirketi daha sonra bu maliyeti size yansıtacak ve Windows barındırmayı Linux’tan biraz daha pahalı hale getirecektir.

Linux hosting’in avantajları nelerdir?

Linux Sunucuları, büyük hacimli uygulamaları işleyebilir ve kullanıcılar için tatmin edici çalışma süreleri sağlayabilir. Web sitesi erişilebilirliğini ve hızını artırmak için kullanılan Perl Script, PHP ve MySQL gibi betik dilleri Linux tarafından tam olarak desteklenir. Linux sunucuları ile çalışma süreleri ve bellek sızıntıları gibi problemler yaşamazsınız.

Share this post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Subscribe to our newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius
enim in eros elementum tristique.

Related Posts

Unmanaged hosting nedir?

Diyelim ki web sitenizi kurmanın ilk adımlarını tamamladınız, artık uygun bir hosting satın alarak
Previous
Next