Home Reseller Hosting Nedir? Ve Reseller Hosting’den nasıl para kazanılır?

Reseller Hosting Nedir? Ve Reseller Hosting’den nasıl para kazanılır?

Bayi hosting (Reseller Hosting) her hosting firmasının kendine göre tanımı olan kategorilerden biridir. Genel olarak hosting firmasından kaynak ve destek sağlayarak para kazanmak demektir.Bu yazımızda “reseller hosting nedir?” sorusunun cevabını veriyoruz. Bu nedenle, bilmek istediğiniz konu buysa, makalenin sonuna kadar bizimle kalın.

Reseller Hosting nedir?

Bayi barındırma veya reseller hosting, bir kişinin daha büyük bir hizmet sağlayıcıdan bir barındırma planı satın aldığı ve alt kategorideki müşterilerine kendi fiyatlarıyla web barındırma hizmetleri sağladığı web hosting hizmetleri satmanın bir yoludur.

Reseller Hosting amacı nedir?

Bayi barındırma, barındırma şirketi ile aracı arasında iki yönlü bir işbirliğidir. Bu ilişkide her iki taraf da diğer işbirliği türlerinde olduğu gibi görevler üstlenir ve fayda sağlar.

Bayi barındırma planlarında temsilci, görevlerin yalnızca bir bölümünü üstlenir: satış bölümü! Yani hosting hizmeti veren firma, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri sağlamakta ve bunları sözleşmenin karşı tarafı olan hosting satıcısına sunmaktadır. Temsilci satış işini istediği şekilde üstlenebilir. Bu, WordPress hosting bayi sayfasından istediği planı seçmek ve faaliyetini başlatmak anlamına gelir.

Host bayileri kendi markaları adı altında faaliyet gösterebilir ve dağıtım kanallarını seçebilir; Bu, ürünleri Instagram, web sitesi ve hatta arkadaş çevresi aracılığıyla dağıtabileceği anlamına gelir.

Hosting hizmeti veren firma ise müşterilerine en iyi hizmeti vermek, altyapı bakım ve müşteri destek hizmetlerini gerçekleştirmekle yükümlüdür.

Reseller Hosting amacı nedir

Reseller Hosting hizmetinin avantajları nelerdir?

Reseller Hosting Müşterilerine aşağıdaki hizmetler sunulmaktadır:

Tüm planlarda maksimum hız ve güvenlik sağlamak

Arzunuz ister bir Linux hosting bayi hizmeti ister WordPress hosting bayi hizmeti almak olsun, bu hizmetleri sağlayan şirketi seçerken yeterince özen gösterdiyseniz, müşterilerinize sunulacak hizmetlerin hızı ve güvenliği konusunda içiniz rahat olabilir.

Özel yedekleme ve optimizasyon hizmetleri

Doğru barındırma hizmeti sağlayıcısını seçerek, müşterileriniz artık web sitesi verilerinin silinmesi ve siber saldırı gibi felaketlerde web sitesi kurtarma konusunda endişelenmek zorunda kalmayacak. Çünkü satın aldıkları planın türüne göre haftalık veya günlük olarak sitenin tamamı düzenli olarak yedeklenecektir.

Ayrıca site yöneticileri yedeklemeyi bizzat gerçekleştiremedikleri durumlarda online chat, mesaj gönderme, telefon görüşmesi gibi çeşitli yöntemlerle firmaya bildirimde bulunarak bu işlemin kendileri adına yapılmasını sağlayabilirler.

özel destek

En profesyonel kişiler bile bazen web sitesi yönetiminde sorunlarla karşılaşır. Daha zor bir çözüm, makaleler arasında arama yapmak ve sorunla ilgili araştırma yapmaktır. Ancak daha basit bir seçenek de olabilir.

Doğru hosting firmasını seçerek, o firmanın destek birimindeki uzman ve deneyimli çalışma arkadaşları, web sitesi ve hosting ile ilgili her türlü sorunuza hızlı ve profesyonel bir şekilde yanıt vermeye hazır olacaktır. Müşterileriniz, web sitesi ile ilgili her türlü sorunlarında günün her saatinde destek ekibi ile iletişime geçebilir ve sorularına yanıt alabilir.

 

adımda Reseller Hosting planı kullanarak bir iş kurmak

Reseller hosting alanında çalışmaya başlamak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

adımda Reseller Hosting planı kullanarak bir iş kurmak

  • Bayi barındırma planlarını kontrol edin

Her şeyden önce, önünüzde hangi seçeneklerin olduğunu bilmeniz gerekir. Bu nedenle, herhangi bir şey yapmadan önce, ilgilendiğiniz barındırma hizmeti sağlayıcılarının reseller hosting satın alma sayfasını kontrol etmenizi öneririz.

Planları karşılaştırın; Farklı planlardaki hosting ajanslarının özelliklerini ve fiyatlarını öğrenin. Ardından, koşullarınıza ve müşterilerinizin isteklerine en uygun seçeneği seçin. Planlar listesinde gördüğünüz özellikler sizin için çok net değilse ve herhangi bir şüpheniz varsa, sorularınızı ilgili şirketin destek ekibi ile paylaşabilirsiniz.

  • Markanız için bir isim seçin

Resler hosting planlarını seçtikten sonra işletmeniz için bir vizyon düşünün. Faaliyetinize hangi marka adı altında başlayacaksınız? Marka kimliğiniz nedir? Hedef kitlenin marka adınızı hangi özelliklerle hatırlamasını istersiniz? Marka kimliğine karar verdikten sonra bir sonraki adıma geçin.

  • Hosting satış platformlarını seçin

Satış platformunda sınır yoktur. Bir web sitesi aracılığıyla çevrimiçi satışta mi iyi siniz? Öyleyse web sitenizi başlatın ve site aracılığıyla web barındırma planlarını tanıtın. Müşterileriniz özel sosyal ağlarda veya özel forumlarda bulunuyorsa, bu alanlarda aktif olun. Ya da kendinize özel ve yeni satış yönteminizi deneyin. Önemli olan tek şey, daha başarılı olmak için satış platformunu akıllıca ve stratejik olarak seçmenizdir.

  • Bir barındırma planı satın alın

Şimdi harekete geçme zamanı. İstediğiniz barındırma planını en düşük maliyetle satın alın ve kanallarınızda satın. Bahsettiğimiz gibi kaynakların yönetimi ve dağıtım şekli tamamen sizin elinizde. Bu, bir barındırma hizmeti sağlayıcısının temsilcisi olarak, planların hangi hacimde sunulacağına karar verebileceğiniz anlamına gelir; Ve şirketin müşterilerinize sunduğu fiyatları ve hizmetleri siz belirlersiniz.

Daha basit bir şekilde söylemek gerekirse. Planların yönetimi size aittir ve barındırma hizmeti sağlayıcısı, hizmet sağlamaktan, kaynak ve müşteri desteği sağlamaktan sorumludur. Planı hazırladıktan sonra kullanıcı paneliniz Bayi paneli olarak değişecektir ve sunduğunuz paketleri bu panelden yönetebilirsiniz.

Bu 4 adımı yaptıktan sonra, sadece nasıl satacağınıza odaklanın. Müşterileri desteklemek ve onları memnun etmek konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak ve bu, barındırma hizmeti sağlayıcısının sorumluluğunda olacaktır.

Bayi Hosting seçerken nelere dikkat etmeli?

Bu bölümde web Bayi hosting programının detaylarına daha derinlemesine bakacağız. Ve reseller hosting alırken hangi özelliklere dikkat edilmelidir sorusuna cevap vereceğiz:

  • Bu işe başlamak için uzman olmanıza gerek yok!

Programlama, ağ güvenliği, web altyapısı bakımı veya başka herhangi bir uzmanlık bilgisine hakim olmanız gerekmez. Hosting şirketi, satışta işbirliği yapmanız için ihtiyacınız olan her şeyi size sağlayacaktır.

  • Bayi hostıng olarak çalışmaya başlamak için çok fazla sermaye Gerek yoktur!

Başlangıçta herhangi bir işe başlamak için önemli bir sermayeye sahip olmanız gerekir. Bayi hosting olarak çalışmak başlangıç ​​sermayesi ihtiyacını ortadan kaldırir.

  • Kaliteli altyapı sağlamak hosting firmasının sorumluluğundadır!

Altyapı koruma konusunda en güncel yöntemlerin uygulanmasını hosting hizmeti sağlayıcı firmanın uzman ekibi üstlenir ve bayi hosting temsilcisi için bu sorumluluk konusunda herhangi bir endişeye mahal yoktur. Ve tek sorumluluğu deneyimli ve kendini işine adamış bir ekiple işbirliği yapmaktır.

  • 7/24 saat müşteri desteğinden hosting hizmeti sağlayıcı firma sorumludur!

Barındırma hizmeti sağlayıcı firma, müşterilere kaliteli destek sağlama ve onları memnun etme konusunda uzmanlığa sahip olması gerekir.

Reseller Hosting ile normal Web Hosting arasındaki fark nedir?

Reseller Hosting ile normal Web Hosting arasındaki fark nedir

Bayi hosting, hosting adını içerse de diğer web hosting planlardan biraz farklıdır. Reseller hosting, diğer hosting türlerinden farklı olarak site kurma alanı değil, para kazanma yoludur. Daha açık bir ifadeyle, hizmet sağlayıcının kaynaklarını kullanarak ve özel bir uzmanlığa veya sermayeye ihtiyaç duymadan gelir elde etmek. Örneğin, WordPress hosting satın alarak, tüketici olarak bir hizmet alırsınız ve bir WordPress barındırma bayi planı alarak, bu hizmetin sağlayıcısı olarak hareket edersiniz. WordPress barındırma hakkında daha fazla bilgi edinmek için WordPress hosting nedir makalesini okuyabilirsiniz.

Son Söz

Bu yazımızda “Bayi hosting nedir?” sorusuna, Cevapladık. Bayi barındırma ile ilgili tüm belirsizlikleri ortadan kaldırmaya çalıştık; Ve bu yazımızda bayilerin avantajlarından ve faaliyet türlerinden detaylıca bahsettik ancak yine de aklınıza takılan soru veya şüpheler varsa bu yazının altındaki yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Reseller hostingin amacı nedir?

Bayi barındırma, her iki taraf için de fayda sağlayan bir işbirliği türüdür. Hosting şirketlerinin uzmanlığı optimum, yüksek hızlı ve güvenli hizmet sunmaktır. Bu uzmanlık ne kadar yüksekse, satış potansiyeli de o kadar yüksek olur. Bu nedenle, bu programda, sahip oldukları yüksek tedarik kapasitesini satmak için işbirliğine girerler

En iyi Reseller hosting planı nedir?

En iyi bayi barındırma, size en yüksek kalite ve hız ve hizmetler için makul bir maliyet sunmalıdır. Yani bu sorunun cevabı sizde!

Bayi barındırma ile Satış ortaklığı veya affiliate hizmeti arasındaki fark nedir?

Satış ortaklığı veya affiliate hizmetinde, kayıt işlemi sırasında size link verilecek, hosting hizmeti veren firmada bu şekilde yapılan her alışverişte, panelinize kazanç miktarı yatırılacaktır. Reseller hosting hizmetlerinde daha özgürsünüz. Marka adınız ile ilgili firmadan kaynak satın alıyor ve istediğiniz fiyat ve planlarda sunabiliyorsunuz.

Share this post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Subscribe to our newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius
enim in eros elementum tristique.

Related Posts

Depolama alanı nedir?

İçeriğin ve verilerin günlük hayatımızdaki büyük rolünün hepimiz farkındayız. Yaklaşık on yıl önceki verilerden

WHM (Web Host Manager) Nedir?

Bir süredir web siteleri oluşturuyorsanız, henüz kullanmasanız bile muhtemelen WHM’yi duymuşsunuzdur. Ancak web tasarımı
Previous
Next